ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
05 Cze 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa codziennie przez miesiąc czerwiec o godz. 18:00.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

– we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej;

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia wypada 100-na rocznica poświęcenia naszej Ojczyny Najświętszemu Sercu Jezusa, po odzyskaniu niepodległości w 1921r. W duchu wdzięczności odnowimy ten akt poświęcenia na każdej Mszy św. Tego dnia nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w dzień   powszedni.

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia na Mszy o godz. 18:30 będziemy modlić się w intencji o. Antoniego Kawki z okazji imienin. Pamiętamy także w naszych modlitwach o biskupie Antonim Pacyfiku Dydyczu, który w naszej pamięci i w sercach jest piękną częścią historii i życia tego miejsca.

2. W niedzielę13 czerwca wypada odpustowa Uroczystość św. Antoniego z Padwy, patrona naszej świątyni i skutecznego orędownika przed Bogiem w wielu naszych sprawach. W tym roku wypada 350 rocznica powstania Fundacji. Odpustową sumą o godz.11:30 odprawią Ojcowie Reformaci, w obecności przedstawicieli rodu Radziwiłłów, potomków fundatorów Kościoła i klasztoru. Przed mszą św. przewidziane jest poświęcenie pamiątkowej tablicy w kruchcie kościoła, a po Eucharystii koncert organowy w wykonaniu pana Piotra Arseniuka. W ramach II Bialskiego Festiwalu Muzyki Organowej w naszym kościele o godz. 19:30 będzie miał miejsce inauguracyjny koncert. Szczegóły na banerze przed kościołem.

3. Za wszelkie dobro jakie czynicie dla tego Kościoła i klasztoru niech wynagrodzi Wam Pan Jezus swoim błogosławieństwem i św. nasz ojciec Franciszek.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła”

Pozostaw komentarz