ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
10 Sie 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła

1. Nasi pielgrzymi docierają do Częstochowy. Niedługo zobaczą już wieże Jasnej Góry i staną przed obliczem Matki Bożej niosąc także nasze intencje. Droga była trudna i wymagająca, także ze względu na pogodę, ale mamy nadzieję, że  wrócą umocnieni i ubogaceni ogromem przeżyć duchowych.

2. Tym, którzy nie mogli pójść na pielgrzymkę na Jasną Górę polecamy Golgotę Młodych, w Serpelicach, w dniach 22-26 sierpnia. Więcej na stronie golgotamlodych.pl.

3. Uroczystości Odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej 14-15 sierpnia: w Leśnej Podlaskiej w 100-lecie powrotu Ojców Paulinów do Sanktuarium Leśniańskiego, oraz w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia- Matki Jedności. Szczegóły obchodów uroczystości na plakatach przed Kościołem.

W tym tygodniu przypadają:

– we wtorek wspomnienie bł. Marka z Aviano, kapucyna, kapelana króla Jana III Sobieskiego i chrześcijańskich wojsk pod Wiedniem.

–  w środę wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbe, męczennika franciszkańskiego z niemieckiego obozu koncentracyjnego.

– 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada także odpust w parafii na Woli. W tym dniu obchodzimy także święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swoje życie  obronie Ojczyzny,  a także o tych,  którzy współcześnie strzegą bezpieczeństwa  jej granic. W naszej świątyni porządek Mszy św. jak w niedzielę. Będzie możliwość poświęcenie owoców, ziół, kwiatów na końcu każdej Mszy św.

– w sobotę wspomnienie św. Jacka.

4. Ogłoszenie ks. Dziekana Mariana Daniluka: organizowana jest Dekanalna Pielgrzymka śladami św. Jozafata na Kresy w dniach 20-22 września przez Grodno, Nowogródek, Świteź, Nieśwież, Kosów Poleski, Witebsk,Połock i Mińsk. Koszt 600 zł. tel. kontaktowy 697069060


5. Niech Bóg napełni nasze serca odwagą i ufnością. Życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela Zwykła”

Pozostaw komentarz