ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
20 Lip 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła

1.We wtorek nowenna do św. Antoniego i z racji 23 dnia miesiąca, do św. o. Pio. Msza św. będzie sprawowana w polecanych intencjach.

2.1 sierpnia wyrusza 39 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Zapisy do kapucyńskiej grupy 10B, 30 i 31 lipca po Mszach wieczornych, a 31 lipca w godzinach 17- 20 zdawanie bagaży. Szczegóły na plakatach.

3.Po zakończeniu społecznych konsultacji, które odbywały się w obecności Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Lubelskiego Oddziału IPN, przedstawicieli Władz Miasta Biała Podlaska rozpoczęły się prace konserwatorskie przy murze z epitafiami, które są częścią projektu odnowienia elewacji całego obiektu, realizowanego od 3 lat. Mamy nadzieję zakończyć go na przyszłoroczne święto 34 PP WP i odsłonięcie jego nowego epitafium. Będzie to początek przywracania w nowej formie upamiętniającej nazwisk wszystkich osób, które upamiętniono na murze.

4.W przyszłą niedzielę, przed i po Mszy św. o godz. 10:00 będzie możliwość nabycia książek z „Księgarni u Antoniego”, która działa przy kościele od 10 lat. Książkę- cegiełkę można będzie kupić za dobrowolną ofiarę, która zostanie przeznaczona na remont klasztoru. Serdecznie dziękujemy właścicielom księgarni.

      W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

  • w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny
  • we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

         w środę wspomnienie św. Kingi;

     •    w czwartek – Święto św. Jakuba, Apostoła; będziemy modlić się w intencji wszystkich podróżujących, jeśli ktoś chciałby poświęcić swój pojazd prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bezpośrednio po Mszy św.

     •    w piątek – św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w tym dniu także o naszych rodzicach.

  • Za wszelkie dobro jakie czynicie, a którego i my doświadczamy, niech wynagrodzi wam Bóg swoim błogosławieństwem. Błogosławionego czasu wypoczynku i pracy.

Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła”

Pozostaw komentarz