ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
27 Lip 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła

1. 1 sierpnia wyrusza 39 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę”. Zapisy do Kapucyńskiej Grupy  10 Brązowej będą 30 i 31 lipca po Mszach wieczornych przed Kościołem. Zdawanie bagaży 31 lipca w godzinach 17-20.  Szczegóły na plakatach.

2. Pan Prezydent Michał Litwiniuk zachęca do skorzystania z możliwości transportu powrotnego z  przystanku pątników w Drelowie. Autobusy będą odjeżdżać o godz. 18:30 i 21:30. Zapisy na konkretne godziny odjazdu autobusów 28 i 29 lipca  w zakrystii po Mszach Świętych.

3. W czwartek rozpoczyna się miesiąc  sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla polskiego Narodu rocznic. Pan Prezydent zaprasza mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 75. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się 1 sierpnia o godz. 17:00 przed Miejscem Straceń na Placu Wolności. Sierpień to także miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie, dlatego Episkopat Polski prosi „pomóżcie tym, którzy pragną żyć w wolności zachowując trzeźwość. Nie potrzebujemy alkoholu, aby osiągnąć szczęście”.

4.  Patronką naszej świątyni jest Matka Boża Anielska. 2 sierpnia, w piątek, przypada Jej święto i odpust zwany Porcjunkulą. Zapraszamy do zyskania tej wielkiej łaski, odpustu zupełnego, którą przez ręce Maryi wyprosił dla grzeszników św. Franciszek. Msze św. w tym dniu: 6:30, 7:15, 9:00, 11:00 – suma odpustowa, 16:30 i 18:30. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi i kazanie wygłosi Superior Oblatów z Kodnia O. Sebastian Wiśniewski.

5. W  tym tygodniu będziemy odchodzić wspomnienia liturgiczne:

    W poniedziałek św. Marty

    W środę wspomnienie św. Ignacego Loyoli

    W czwartek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, doktora Kościoła;

    z racji 1 czwartku miesiąca nabożeństwo o godz. 18:00, Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00
    Z racji 1 soboty miesiąca o godz. 9:00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu           miesiąca NMP, a po niej nabożeństwo pierwszo-sobotnie.

6. Dziękując Wam za wszelkie dobro,  życzymy Bożego błogosławieństwa na          rozpoczynający się tydzień.

7. Parafia św. Michała Archanioła informuje, że katechezy przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych odbędą się 4, 11, 18 i 25 sierpnia bezpośrednio po Mszy św. o 18:00


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła”

Pozostaw komentarz