ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
29 Lip 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła

     Kuria Diecezjalna Siedlecka zawiadamia, że 23 lipca w wieku 93 lat zmarł śp. Jan Gurda, Tata Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy, Biskupa Siedleckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

1.W sobotę rozpoczyna się miesiąc  sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla polskiego Narodu rocznic. Pan Prezydent zaprasza mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach z okazji 76-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Rozpoczną się 1 sierpnia o godz. 17:00 przed Miejscem Straceń na Placu Wolności. Sierpień to także miesiąc trzeźwości w naszej Ojczyźnie, dlatego Episkopat Polski „prosi pomóżcie tym, którzy pragną żyć w wolności zachowując trzeźwość. Nie potrzebujemy alkoholu, aby osiągnąć szczęście”.

2.Patronką naszej świątyni jest Matka Boża Anielska. 2 sierpnia, w niedzielę, przypada Jej święto i odpust zwany Porcjunkulą. Zapraszamy do zyskania tej wielkiej łaski, odpustu zupełnego, którą przez ręce Maryi wyprosił dla grzeszników św. Franciszek. Sumę odpustową o godz. 11:30 odprawi i homilię wygłosi ks. Dziekan Marian Daniluk.

4.Dziękując Wam za wszelkie dobro,  życzymy Bożego błogosławieństwa na          rozpoczynający się tydzień. 26 lipca w liturgii wspominamy Joachima i Annę. Pamiętamy w tym dniu w szczególnie ciepło o naszych Rodzicach i Dziadkach.

5. Komunikat Biskupa Siedleckiego – do odczytania..

   Ogłoszenie Księdza Dziekana – do odczytania.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła”

Pozostaw komentarz