ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
28 Lip 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XVII Niedziela zwykła

 

1. 1 sierpnia wyrusza 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę pod hasłem „Obdarowani Duchem Świętym”. Zapisy do Kapucyńskiej Grupy 10 Brązowej będą 30 i 31 lipca w godz. 18:00 – 20:00 przed Kościołem. Szczegóły na plakatach.

2. Przypominamy o możliwości skorzystania z transportu powrotnego z przystanku pątników w Drelowie. Zapisy na konkretne godziny odjazdu autobusów w dzisiejszą niedzielę w zakrystii po Mszach Świętych.


3. Patronką naszej świątyni jest Matka Boża Anielska. 2 sierpnia, w czwartek, przypada Jej święto i odpust zwany Porcjunkulą. Zapraszamy do zyskania tej wielkiej łaski przez ręce Maryi, którą wyprosił dla grzeszników św. Franciszek. Msze św. w tym dniu: 6:30, 7:15, 9:00, 11:00 – suma odpustowa, 16:30 i 18:30. Sumę odpustową o godz. 11:00 i kazanie wygłosi Proboszcz Parafii bł. Honorata, ks. Janusz Onufryjuk.

4. 3 sierpnia w naszym Kościele będzie Jerycho Różańcowe. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 9.00, a zakończy Mszą Świętą o godzinie 18.30. Szczegółowy rozkład godzin modlitwy przez poszczególne grupy znajduję się w gablocie ogłoszeń przed Kościołem.

5. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla polskiego Narodu rocznic, poczynając od Powstania Warszawskiego 1 sierpnia. Episkopat Polski zachęca do 100 dni abstynencji na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W Polsce wciąż wzrasta spożycie alkoholu. Wokół nas ma miejsce bezmiar ludzkich tragedii, często ukrywanych, które mają jedno źródło – nadużywanie alkoholu. Przemoc domowa, wypadki samochodowe, rozwody, zniszczona młodość i życie. Dlatego prosimy, – piszą biskupi – pomóżcie tym, którzy pragną żyć w wolności zachowując trzeźwość. Nie potrzebujemy alkoholu, aby osiągnąć szczęście.

W tym tygodniu będziemy odchodzić wspomnienia liturgiczne:
• We wtorek wspomnienie św. Ignacego Loyoli
• W środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego, doktora Kościoła;
• W czwartek – Uroczystość MB Anielskiej;
• W 1. piątek miesiąca – dodatkowa Msza św. o 16.30;
• W sobotę – św. Jana Marii Vianeya – patrona proboszczów,
Z racji 1 soboty miesiąca– o godz. 9:00 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP

6. Dziękując Wam za wszelkie dobro, życzymy Bożego błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XVII Niedziela zwykła”

Pozostaw komentarz