ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
25 Sie 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła

1. 31 sierpnia do Sanktuarium w Leśnej Podlaskiej wyrusza Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca. Program dwudniowych uroczystości wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Pan Prezydent informuje pielgrzymów o możliwości skorzystania w drodze powrotnej z  transportu bialskiego MZK. Autobusy będą podstawiane na parking przy skwerze w centrum. Zapisy do 27 włącznie, w zakrystii po Mszach św.

2. W przyszłą niedzielę, 1 września wypada 80 rocznica wybuchu II WŚ. Pan Prezydent  Michał Litwiniuk zaprasza wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej do uczestnictwa w uroczystościach, które rozpoczną się Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Anny o godz. 9:30. Następnie uczestnicy udadzą się na PL. Wolności, gdzie przy Miejscu Straceń oddadzą hołd poległym. Ogarniamy  pamięcią i modlitwą tamten czas i ludzi, ponieważ żyją jeszcze pośród nas ci, którzy przeżywali ten dramat i pamiętamy wspomnienia naszych bliskich, a skutki tamtych wydarzeń odczuwamy  do dziś.

           Od przyszłej niedzieli, 1 września   wraca powakacyjny porządek Mszy św. w naszym kościele, nie będzie Mszy św. o godz. 20:00.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. jak dzień   powszedni.                                                                                                       

–  we wtorek wspomnienie św. Moniki.

–  w środę  wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora kościoła.

–  w czwartek  wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. Niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem, za dobro które czynicie ludziom z miłości do Niego. Za dobro, którego i my doświadczamy codziennie. Pragniemy poinformować, że dzięki Waszej trosce o to miejsce i hojności Waszych serc została uzbierana suma pokrywająca tzw. „wkład własny” przypisany do dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na renowację elewacji. W każdym miesiącu odprawiamy 18 Mszy św. za naszych Dobrodziejów. 4 października, w uroczystość św. Franciszka na Mszy św. o godz. 18:30 w szczególny sposób chcemy podziękować Bogu za Was, bo jesteście skarbem tego miejsca od dziesiątków lat. Zmieniają się składy wspólnoty klasztoru, a wy przygarniacie nas z taką samą życzliwością. Dziękujemy Bogu za Was i za to, że pozwala nam, mimo naszych słabości, razem uczyć się jak przynależeć do Jezusa w czasie w, którym przyszło nam żyć. Dziękujemy.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła”

Pozostaw komentarz