ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
15 Wrz 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela zwykła

1. Pan Prezydent zachęca do udziału w uroczystościach z okazji Dnia Sybiraka, które rozpoczną się Mszą św. w parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej, 17 września o godz. 10:00. Następnie uczestnicy przemaszerują pod pomnik Sybiraków przy ul. Brzeskiej 41.

2. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne Wspomnienie św. Ojca Pio. Poprzedzi je Triduum, które nas przygotuje na ten dzień. Nabożeństwa rozpoczynać się będą o godz. 17:30 : w  czwartek modlitwa różańcowa, w piątek Droga Krzyżowa, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu, a po nich Msza św. o 18:30 z kazaniem. Szczegóły na plakatach.

3. Władze miasta i Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego na Festiwal Dziedzictwa Narodowego, który odbędzie się w dniach 23-30 września. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

4. Zapraszamy chłopców i mężczyzn do służby liturgicznej przy ołtarzu. Dorosłych prosimy o kontakt osobisty z o. Markiem Strycharskim, zaś dzieci i młodzież zapraszamy do o. Sebastiana po każdej Mszy Świętej w przyszłą niedziele 23 września do zakrystii.

5. Rozpoczęły się w naszym kościele wstępne prace konserwatorskie mające na celu ocenę stanu wnętrza naszej świątyni. Na tej postawie będzie powstawał projekt renowacji kościoła. Prosimy  Was o modlitwę tej intencji.

6. Fundacja Kurs na Miłość serdecznie zaprasza wszystkich zakochanych i narzeczonych na warsztaty, pomagające budować wzajemne relacje na mocnych fundamentach. Szczegóły na stronie internetowej: kursnamilosc.pl i na plakatach. Pierwsze spotkanie: 6 października 2018r. o godz. 17:00

7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

  • w poniedziałek święto Stygmatów św. Franciszka;
  • we wtorek święto św. Stanisława Kostki
  • w czwartek wspomnienie świętych Męczenników koreańskich ;
  • w piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

8. Serdecznie dziękujemy za dobro jakim otaczacie ten Kościół i Klasztor.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela zwykła”

Pozostaw komentarz