ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
29 Wrz 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła

1. 29 września br. Papież Franciszek sprawować będzie Mszę Świętą w Rzymie na Placu Świętego Piotra z okazji 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Prosi nas, byśmy dołączyli do tych obchodów odbywających się pod hasłem „Nie chodzi tylko o migrantów”.   We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 18:00

2. W piątek, 4 października przypada Uroczystość Św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego Zakonu i Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Dodatkowe Msza św. o godz. 11:00 i 16:30.  Wieczorną Mszę św. w intencji wszystkich Dobrodziejów Kościoła i Klasztoru będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Wiesław Mućka dyrektor szkoły Katolickiej w Białej Podlaskiej. Chcemy w ten sposób podziękować Bogu i Wam za ogrom dobra jakiego codziennie doświadczamy.  Po Mszy św. Transitus – wspomnienie chwalebnej śmierci i przejścia do nieba Biedaczyny z Asyżu, przygotowaną przez młodzież.

4. W niedzielę 6.X o godz. 18:00 w kościele pw. Św. Michała Archanioła zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich elektryków, energetyków i elektroników bialskopodlaskich. O godz.17:30 różaniec.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Motocyklistów zaprasza na V Pielgrzymkę Motocyklową Mężczyzn do Pratulina w dniu 6.X br. Wyjazd o godz. 9:30 z parkingu przy kościele Narodzenia NMP przy ul. Brzeskiej. Szczegóły na plakacie.

6. Małżonków pragnących pogłębić i odnowić swoją relację w związku, zapraszamy do wzięcia udziału w Weekendzie Małżeńskim organizowanym przy naszym kościele w dniach 11 – 13 października b.r. Tematem rekolekcji w formie warsztatowej będzie „Rozwój miłości w związku”. Szczegóły i zapisy na stronie www.weekendmalzenski.pl

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła.

– we wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

– w środę  wspomnienie św. Aniołów Stróżów;

– w sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej,

– w tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: w 1 czwartek miesiąca Jerycho Różańcowe po Mszy św. o godz. 9:00: 1 piątek miesiąca i 1 sobota miesiąca, nabożeństwo po Mszy św. o godz. 9:00.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła”

Pozostaw komentarz