ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
13 Paź 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela zwykła

1. Dziś w parafii Narodzenia NMP na ul. Brzeskiej rozpoczynają się Misje Święte. Jest to czas szczególnego działania Bożej łaski w życiu ludzi. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii Narodzenia NMP.

2. Dzisiaj, w ramach Dnia Papieskiego, możemy wesprzeć „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dobrowolne ofiary można składać do puszek przed kościołem. 16.X przypada także 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Niech będzie to czas szczególnie gorącej modlitwy i doświadczenia wstawiennictwa u Boga św. Jana Pawła II w naszych intencjach.

3. W tym tygodniu imieniny obchodzi nasz współbrat Łukasz Podsiadły, katecheta, moderator oazy, opiekun Grupy Odnowy w Duchu Świętym. Msza św. imieninowa w jego intencji w czwartek o godz. 18.30. Jest to także dzień imienin naszego Ministra Prowincjalnego br. Łukasza Woźniaka, będziemy modlili się także w jego intencji.

4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30, zapraszamy Grupę Modlitwy św. Ojca Pio na spotkanie modlitewno- formacyjne do sali w domu katechetycznym.

5. Zbliża się miesiąc listopad. Szczególny czas modlitwy i pamięci o zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła.

6. O. Stanisław Miciuk, serdecznie dziękuje za ofiary złożone na rzecz misji prowadzonym przez naszych braci w Ameryce Środkowej, które zbierał w poprzednim tygodniu.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • W poniedziałek św. Teresę od Jezusa, dziewice i doktora Kościoła
  • We wtorek św. Jadwigę Śląską
  • W środę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • W czwartek św. Łukasza, Ewangelistę
  • W sobotę św. Jana Kantego, prezbitera

7. Niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem za dobro, które czynicie drugiemu człowiekowi, także nam i tej Świątyni.


Brak komentarzy do “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela zwykła”

Pozostaw komentarz