ozdobnik prawy
ozdobnik lewy
ozdobnik prawy
24 Wrz 2010

XXVI Niedziela zwykła – Ogłoszenia duszpasterskie

29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień Patrona naszego miasta. Z tej racji w parafii św. Michała Archanioła o godz. 10.00 zostanie odprawiona pod przewodnictwem bp. Antoniego Pacyfika Dydycza Msza św. w intencji Mieszkańców naszego miasta.

W najbliższy czwartek – 30 września – w naszym mieście będzie gościł ks. Marek Dziewiecki – autor wielu książek z zakresu psychologii wychowania, przygotowania do życia w małżeństwie i rodzinie, a także z zakresu terapii i profilaktyki uzależnień. O godzinie 15.00 w siedzibie Gimnazjum Katolickiego przy ul. Jana Pawła II (budynek po byłym UMCS) ks. Marek spotka się z nauczycielami i katechetami oraz wygłosi konferencję „Rozwój osobowy nauczyciela: w jaki sposób?”. Natomiast o godz. 19.00 spotka się w parafii bł. Honorata z młodzieżą i poprowadzi spotkanie „Jak wygrać życie?”.

W Pierwszy Piątek Miesiąca, 1 października dodatkowa Msza św. o godz. 15.30. W Pierwszą Sobotę Miesiąca Rodzina Radia Maryja zaprasza tradycyjnie na Mszę św. wynagradzającą o godz. 9.00, która będzie poprzedzona śpiewem Godzinek ku czci NMP.

W piątek, 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00. Gorąco zachęcamy do udziału w tej modlitwie, która posiada wielką moc i do której tak bardzo zachęca nas Maryja.

W I sobotę miesiąca, 2 października, modlimy się o wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II. Rozpoczniemy o godz. 20.00 modlitwą różańcową, następnie zostanie odprawiona Eucharystia i pozostaniemy na czuwaniu modlitewnym do godz. 21:37.

Męskie Koło Żywego Różańca zaprasza mężczyzn do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kościele św. Antoniego w każdą sobotę o godz. 17.30.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej rozłożonej na stoliku przy ołtarzu św. Józefa: Niedziela, Gość Niedzielny, Echo Katolickie.

Od kilku już dni można w Internecie znaleźć stronę internetową dotyczącą naszego kościoła i klasztoru. Udostępnia ona zdjęcia z wydarzeń w naszym kościele i klasztorze, informacje o duszpasterstwie i pozwala na kontakt z naszą Wspólnotą. Stronę można znaleźć pod adresem: www.antoni-kapucyni.pl


Brak komentarzy do “XXVI Niedziela zwykła – Ogłoszenia duszpasterskie”

Pozostaw komentarz