OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                              XVII Niedziela Zwykła

1. Zapisy na tegoroczną, 42 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do grupy 10B będą  w dniach 30 i 31 lipca. Bagaże będą przyjmowane 31 lipca. Kartki do wpisania intencji modlitewnych, które pielgrzymi zabiorą ze sobą na szlak, są wyłożone na stoliku z prasą. Zbieranie intencji modlitewnych i ofiar na potrzeby grupy 10 B będzie  po Mszach św. w niedziele 24 i 31 lipca.

2. W poniedziałek obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Tego dnia w szczególny sposób pamiętamy o wszystkich kierowcach i podróżujących, prosząc Boga, aby bezpiecznie docierali do celu podróży. Po każdej Mszy św. będzie możliwość poświęcenia pojazdów, którymi się poruszamy. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy.

3. We wtorek, 26 lipca w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę Rodziców NMP. Pamiętamy w tym dniu  szczególnie ciepło o naszych Rodzicach i Dziadkach. W piątek wspomnienie liturgiczne świętych Marty, Marii i Łazarza.

4. Patronką naszej świątyni jest Matka Boża Anielska. 2 sierpnia, w przyszły wtorek, przypada Jej święto i odpust zwany Porcjunkulą. Zapraszamy do zyskania tej wielkiej łaski, odpustu zupełnego, którą przez ręce Maryi wyprosił dla grzeszników św. Franciszek z Asyżu. W tym dniu o. Antoni Kawka obchodzi 60 rocznicę życia zakonnego. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 11:00.

5. Dziękując Wam za wszelkie dobro,  życzymy Bożego błogosławieństwa na          rozpoczynający się tydzień.

Skip to content