OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. W sobotę 31 grudnia br. zmarł Joseph Ratzinger, papież senior Benedykt XVI.          Był 265. Następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

2. W piątek, 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. możemy zabrać ze sobą poświęcone kadzidło oraz kredę do oznaczenia drzwi naszych domów. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na wsparcie misyjnej działalności naszego Zakonu.

3. W tym tygodniu w liturgii : w poniedziałek wypada wspomnienie świętych Bazylego Wielkie i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. We wtorek wypada wspomnienie  Najświętszego Imienia Jezus, w którym jest nasze Zbawienie i nasza Nadzieja. We wtorek zapraszamy również  na nowennę do św. Antoniego i Mszę  św. wieczorną w podanych intencjach.

4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej. W 1 czwartek Jerycho Różańcowe rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00. W 1 sobotę Msza św. o godz. 9:00 i  nabożeństwo wynagradzające bezpośrednio po niej.

5. W przyszłą niedzielę, świętem Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód świąt Narodzenia Pańskiego.

6. Niech Bóg wynagradza Was wszelkimi potrzebnymi łaskami, za dary, które, jak Trzej Królowie- Mędrcy, z potrzeby serca niesiecie innym ludziom.

Skip to content