OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła

1. W najbliższą środę przypada Popielec, w symbolicznym geście posypania głów  popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte będą odprawiane jak w dzień powszedni, dodatkowa Msza o godz. 16:30. W środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (czyli tylko jeden posiłek do syta). Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy powyżej 14 roku życia, a do postu osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. W Wielkim Poście chcemy przez modlitwę, post i jałmużnę wejść w jeszcze głębszą relację z Bogiem. Pomocą są też nabożeństwa tego czasu: Drogi Krzyżowe w piątek: po Mszy św. o godz. 9:00 oraz o godz. 15:30, a po nabożeństwie Msza św. o godz. 16:30. Droga Krzyżowa prowadzona przez Harcerki o 17:30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 15:30. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w Niedzielę Palmową, które poprowadzi Oblat NMP z Kodnia.  Już dziś prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji, o nawrócenia naszych serc i błogosławione owoce działania łaski Bożej w naszym życiu. 

2. We wtorek zapraszamy na nowennę do św. Antoniego i Mszę św. w intencjach podanych na kartkach.

3. W dniach 24 luty i 2 marca w diecezji siedleckiej będzie miał miejsce IX Kongres Różańcowy. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

4. Dziękujemy za ofiary na rzecz kościoła i  Waszą życzliwość dla naszej wspólnoty. Życzymy Wam wierności postanowieniom wielkopostnym i  otwartości serc na Boże Słowo.

Skip to content