OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I  Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Wielkopostne: Drogi Krzyżowe w piątek: po Mszy św. o godz. 9:00 oraz o godz. 15:30, a po nabożeństwie Msza św. o godz. 16:30. Droga Krzyżowa prowadzona przez Harcerki o 17:30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 15:30.

2. W czwartek w liturgii obchodzimy święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

W piątek, 23 lutego zapraszamy na nowennę do św. o Pio. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na „ Czas Łaski”, modlitwę Uwielbienia i Dziękczynienia przed Najświętszym Sakramentem.

3. Wdzięczni Bogu i ludziom pragniemy poinformować, iż kolejny etap prac remontowych na elewacji klasztoru, objęty dotacją na rok 2023 z MKiDN, został zakończony i odebrany przez Urząd Konserwatorski i Ministerstwo Kultury. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe, które mamy nadzieję, do świąt wielkanocnych zostaną dopełnione. Złożony został na rok 2024 projekt remontu muru przy kościele i ogrodzenia. Mamy nadzieję zapoczątkować, jeszcze w tym roku,  remont wnętrza kościoła. Przygotowanie projektu i różnego rodzaju audyty trwały półtora roku i kosztowały kilkadziesiąt tysięcy złotych. Przyznana dotacja z tzw. „Polskiego Ładu” wpisana została i zaakceptowana przez Radę Miasta w plany rewitalizacji obiektów zabytkowych w Białej Podlaskiej. Trwają konsultacje co do zakresu prac z Urzędem Miasta i Urzędem Konserwatorskim.

4. Rekolekcje Akademickie odbędą się w parafii św. Anny w dniach 27-29 luty. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

5. Dziękujemy za dobroć Waszych  serc dla tego Kościoła i klasztoru, której i my doświadczamy, niech Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem. Bez Waszej życzliwości i stałego materialnego wsparcia niemożliwe byłoby remontowanie i utrzymanie miejsca, które tak mocno wpisało się w historię Was i waszych przodków i tego miasta od ponad 350 lat.

Skip to content