OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa

1. Przed nami Wielki Tydzień i najważniejszy czas w liturgii Kościoła – Triduum Paschalne. Rozpoczęliśmy dziś Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 9:00, 11:00, 16:30 i 18:30, spowiedź rozpoczyna się pół godziny przed mszą. We wtorek ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na potrzeby klasztoru, z którego przybył do nas o. Rekolekcjonista. Po raz kolejny dany jest nam czas, by zastanowić się, jaki sens Bóg nadaje wydarzeniom, które przeżywamy, i  ponownie zawierzyć nasze życie Jego miłości, która objawiła się w Jezusie Chrystusie.

2. Dziś z parafii Wniebowzięcia NMP na Woli o godz. 19:00 wyruszy ulicami miasta Droga Krzyżowa.

3. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej informuje o wyodrębnionym w swojej strukturze Zespole Opieki Medycznej „Domowy Szpital” dla osób ciężko i przewlekle chorych. Szczegóły i dane kontaktowe na tablicy ogłoszeń.

4. Z inicjatywy mieszkańców miasta Biała Podlaska powstała propozycja nadania jednej z ulic w naszym mieście nazwy „ św. Jozafata Kuncewicza”. Na tablicy ogłoszeń umieszczone jest pełne uzasadnienie prośby do Prezydenta i Rady Miasta Biała Podlaska. Podpisy można składać w zakrystii lub na stoliku z prasą.

Liturgia Triduum:

– Wielki Czwartek: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00. Możliwość spowiedzi od godz. 7:00 do 17:00.

– Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim przez cała noc. Serdecznie zapraszamy. Możliwość spowiedzi od godz. 7:00 do 17:00. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

– Wigilia Paschalna w sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Spowiedź od godz. 7:00 do 17:00. Poświęcenie pokarmów od godz. 8:00 do 15:00.  Tej nocy jest zmiana czasu, przestawiam zegarki o godzinę do przodu.

– Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 . Nie ma Mszy św. o 7.00, następna dopiero o 8.30.

5. Niech Bóg obdarzy Wasze serca swoim pokojem i niech Wam błogosławi.

Skip to content